1pano 13102019

Vítame Vás na stránke Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov

v obci Závažná Poruba

  Podmienky prijatia                  Dokumenty      

Budova DSSaZpS - zima.


Dbajme, aby nám staroba nezanechala vrásky aj na duši, keď ich už robí na tvári. (Michel de Montaigne)


Kontakt:

DSSaZpS

Kostolná 407

032 02 Závažná Poruba

Riaditeľka: Mgr. Andrea Hodžová

mobil: 0903 396 786

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

www adresa:http://www.zavaznaporuba.sk/dss


Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov (ďalej DSSaZpS) bolo zriadené obcou Závažná Poruba.

Prevádzka zariadenia sa začala 23. marca 2011 za týmto účelom:

  • poskytovania sociálnych služieb obyvateľom obce Závažná Poruba,
  • občanom mikroregiónu pod Poludnicou,
  • a ostatným obyvateľom Liptova.

Poskytuje pobytovú sociálnu službu v nepretržitej prevádzke, zameranú na podporu pri naplňovaní potrieb seniorov, ktorí majú zníženú sebestačnosť, zvlášť z dôvodu veku, a ktorých situácia vyžaduje pravidelnú pomoc inej fyzickej osoby.

Budova DSSaZpS je dvojposchodová budova týčiaca sa nad dedinou Závažná Poruba, obklopená nádhernou tatranskou prírodou, poskytuje ubytovanie pre 25 klientov v 11 izbách. Osem izieb je dvojlôžkových, zvyšné tri izby sú trojlôžkové, každá má vlastnú kúpeľňu a WC. Strava je poskytovaná pre všetkých klientov cez výdajňu jedál (zariadenie poskytuje 6 druhov diét). Okrem toho sa v zariadení nachádza spoločenská miestnosť, jedáleň a ambulancia pre návštevy lekára. Na južnej strane budovy sa nachádza malý park na oddych našich seniorov.

V DSSaZpS Závažná Poruba pracuje odborný opatrovateľský a zdravotný personál, sociálna pracovníčka, pracovníčka pre výdaj stravy a údržbár, ktorí sa snažia všetkým naším obyvateľom čo najkvalitnejšie spríjemniť jeseň svojho života.

©webm

Copyright © 2011-2019.  Všetky práva vyhradené. Licencie k jednotlivým materiálom  na tejto webovej stránke vlastní prevádzkovateľ. Bez jeho súhlasu je ďalšia reprodukcia, alebo distribúcia zakázaná. (Pravidlá požívania...)


Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Technická podpora

E - mail - prihlásenie

Webová stránka obce bola vytvorená s použitím najnovších štandardov, preto staršie prehliadače nevedia spracovať jej najnovšie funkcie. Pokiaľ si pravidelne aktualizujete Váš internetový prehliadač  (napr.: Microsoft Edge, Internet Explorer, Avant Browser, Firefox, Flock, Google Chrome, Konqueror, Maxthon, Opera, Safari,... ) na novú verziu, nemali by ste na stránke zaznamenať žiadne problémy.

Webová stránka je optimalizovaná aj pre moderné mobilné zariadenia.


__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________