Stolnotenisový turnaj O pohár starostu už píše tradíciu.

S potešením uvádzame, že okrem iných fungujúcich športov v našej obci pôsobí aj Klub stolného tenisu. Stalo sa tradíciou, že v prestávke medzi prvou a druhou časťou súťaže, členovia stolnotenisového klubu ŠK zorganizovali aj v tomto roku už štvrtý ročník turnaja O pohár starostu Závažnej Poruby. Tento turnaj sa každoročne koná 6.januára na sviatok Troch kráľov. Podľa záujmu hráčov ide o obľúbený turnaj nakoľko sa ho môžu zúčastniť hráči, ktorí sú na súpiskách prvej a druhej triedy okresnej súťaže, v ktorej má naša obec 2 tímy. (tretí tím hrá vyššiu 5 ligu). Z tohto dôvodu je tento turnaj veľmi vyrovnaný a atraktívny. V tomto ročníku sa na ňom zúčastnilo 48 hráčov. Potešilo nás, že do prvej šestnástky sa dostali z ŠK Závažná Poruba piati hráči.

Tak ako v minulom ročníku, tak aj v tomto sme hrdí, že víťazom a majiteľom pohára sa stal náš najmladší 14 ročný hráč – Matúš Šuna.

Veríme, že táto tradícia sa bude zachovávať a Trojkráľový turnaj si nájde svojich fanúšikov aj medzi ďalšími občanmi obce. Poznamenávame, že po vianočnej prestávke sa opäť rozbiehajú majstrovské zápasy.

Našich hráčov môžu prísť fanúšikovia povzbudiť najbližšie do domácej telocvične 18.01.2020, kedy sa o 14:00 h stretne naše Céčko s klubom Veterná Poruba, o 17:00 h Béčko nastúpi proti hráčom z Nižnej Boce a Áčko si zmeria sily s hráčmi klubu z Likavky.

Fotogaléria:

Text: -Miroslav Bobrovčan-, foto: -Lukáš Král-, ©2020-webm-